Shenjat e Kijametit – Osman Abazi

Autor:       Osman Abazi
Titulli:       Shenjat e Kijametit
Formati:    A5
Faqe:        128
Botues:     Përpjekja Rinore
Viti:          Qershor, 1995
Vendi:       Prishtinë

Vëlla dhe lexues i dashur! Kjo botë i ngjanë anijes e cila kalon nga njëri breg i detit në tjetrin, kurse ne jemi udhëtarët e saj. Ne shohim se në këtë botë nuk jeton përgjithmonë askush, andaj edhe Allahu i Lartësuar i thotë Muhammedit alejhis-selam: “Ti je i vdekur dhe ata janë të vdekur” dhe “Ai (Allahu) është që jep jetë dhe jep vdekje”. Fitimtari më i madh në mesin tonë është ai që i fiton të mirat e kësaj bote dhe të mirat e botës së ardhme, kurse njeriu më i shkatërruar është ai që humb botën e ardhme.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [736.27 KB]

Artikulli paraprakKomploti Botëror – Nikolla Nikollov
Artikulli tjetërFenomeni Kuranor – Malik ibn Nebij