Fenomeni Kuranor – Malik ibn Nebij

Autor:         Malik ibn Nebij
Titulli:         Fenomeni Kuranor
Përktheu:    Muhamed Ilaz Dolaku
Formati:      B5
Faqe:          153
Botues:       Botues Privat

Kur’ani është Libër i shpallur i myslimanëve. Ata atë e konsiderojnë Fjalë të Zotit. Historikisht këtë ua ka kumtuar bashkëkohësve të vet Muhammedi a.s., të cilin e ka njohur mirë populli i vet, duke refuzon kategorikisht se vet është autor i tij. Në faqet që pasojnë, Ibën Nebiu hulumton marrëdhëniet të cilat do të mund të ekzistonin ndërmjet sjellësit të supozuar dhe Shpalljes së dhënë, në mënyrë që të vërtetohet ose të përgënjeshtrohet autenticiteti i tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.21 MB]

 

Artikulli paraprakShenjat e Kijametit – Osman Abazi
Artikulli tjetërShenja më e madhe – Said Nursi