Selefite janë të pastër – Salih bin AbdulAziz Alu Shejh

Autor:         Salih bin AbdulAziz Alu Shejh
Titulli:         Selefitë janë të pastër
Përktheu:    Besim Gjelaj
                   Burim Mujaj
                   Xhemal Jakupi
                   Besmir Cacani
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          59
Botues:       Privat

Shtjellim i shkëlqyer rreth dijes dhe praktikës në metodologjinë e Selefus-Salih, i shkëputur nga libri “Këto janë konceptet tona” të autorit shejh Salih bin AbdulAziz Alu Shejh, ministër i çështjeve fetare, vakëfit, thirrjes dhe udhëzimit në Mbretërinë e Arabisë Saudite.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakRregullat fetare që duhet t’i ndjekë një musliman në rast fitneje – Salih bin Abdulaziz Alu Shejh
Artikulli tjetërHadithet profetike rreth akides dhe pasimit – Rabi’a ibn Hadi el-Medkhali