Recensim i librit “Boshnjakët dhe sfidat e modernitetit” – Dr. Hajredin Hoxha

Autor:         Dr. Hajredin Hoxha
Titulli:         Recensim i librit “Boshnjakët dhe sfidat e modernitetit” nga Dr. Fikret Karcic
Përktheu:    Edin Q. Lohja
Formati:      A5
Faqe:          37
Botues:       Privat
Viti:            2009
Vendi:         Sarajevë, Bosnje

Lexues të nderuar! Jam shumë i gëzuar të paraqes një recenzim islam të librit të profesorit tim të dashur boshnjak Dr. Fikret Karcic, me titull Boshnjakët dhe sfidat e modernitetit.
Ndodhia e këtij recenzimi kthehet pas në ditët e studimeve të mia pasuniversitare për doktoraturë në Universitetin e Malajzisë, më 2000, kur profesori im i nderuar më jepte kursin e Metodologjisë së Kërkimit Shkencor.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [333.02 KB]

Artikulli paraprakDoracak me rëndësi për kërkuesit e diturisë – Dr. Hajredin Hoxha
Artikulli tjetërKurbani – Dr. Musli Vërbani