Qengji i zi 10 – Hale Gyrgyl Xhanat

Autor:       Hale Gyrgyl Xhanat
Titulli:       Qengji i zi 10
Formati:    8.5 x 8.5
Faqe:        18
Botues:     Progresi Botime

Tregime për fëmijë (10)

Qengji i zi

Familja e dërgoi Bujarin që të kalonte pushimet verore, në fshat pranë gjyshërve. Se Bujari, veç të tjerave, ishte bërë burim gëzimi për gjyshin dhe për gjyshen. Ata nuk ia bënin dysh asgjë që u kërkonte nipi dhe bënin ç’kishin mundësi t’ia plotësonin që ai të ishte i lumtur.
Bujari, ngaqë kishte ardhur disa herë, tani, kishte mësuar çdo cep të fshatit. Çdo mëngjes pinte qumësht të freskët dhe hante djathë fshati e vezë të freskëta. Veçanërisht pëlqente shumë supën e trahanasë, që ia bënte gjyshja.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [5.12 MB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [5.12 MB]

Artikulli paraprakMë fal, mësues 7 – Hale Gyrgyl Xhanat
Artikulli tjetërRrobat e vogla 2 – Hale Gyrgyl Xhanat