Pozitiviteti – Amër Halid

Autor:          Amër Halid
Titulli:          Pozitiviteti
Përktheu:     Dr. Musli Vërbani
Korrektor:    Burim Bunjaku
Formati:       8.5 x 11
Faqe:           11
Botues:        Botues Privat

Me realizimin e kësaj porosie arrijmë te planprogrami hyjnor i Allahut në ndryshimin, përmirësimin dhe rezultatin se: “Vërtetë Allahu asnjëherë nuk e ndryshon gjendjen e një populli pa e ndryshuar ai popull gjithçka ka në veten e tij.” Është mëkat i madh dhe punë shumë e shëmtuar negativiteti dhe mos angazhimi i shoqërisë në asgjësimin e saj, humbja e pozitivitetit dhe mosinteresimi për çështjet që e rrethojnë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPendimi – Amër Halid
Artikulli tjetërSerioziteti – Amër Halid