Pendimi – Amër Halid

Autor:          Amër Halid
Titulli:          Pendimi
Përktheu:     Dr. Musli Vërbani
Korrektor:    Burim Bunjaku
Formati:       4.7 x 6.7
Faqe:           32
Botues:        Botues Privat
Viti:             2006
Vendi:          Kaçanik

Dëshirojmë të pendohemi!
Posa kanë filluar sulmet amerikane kundër Irakut, një djalosh më ka dërguar një letër ku shkruante: “Frikësohem se ajo çka po ndodhë në Irak është shkak i mëkateve të mia”. Dëshirojmë të pendohemi! A nuk ka mundësi që Allahu i Lartmadhëruar ta shohë Umetin, i cili i lutet me përulje dhe i nënshtruar: “O Zoti ynë kërkojmë falje te Ti për gabimet dhe mëkatet tona”. A nuk mund të na vijë neve nata e ne duke iu lutur Allahut të Lartmadhëruar e të nesërmen në mëngjes ta shohim rezultatin e pendimit të asaj nate?!

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPasojat e mëkateve – Amër Halid
Artikulli tjetërPozitiviteti – Amër Halid