Komenti i Librit te Teuhidit – Vellimi – 02 – Muhammed el-Uthejmin

Autor:           Muhammed el-Uthejmin
Titulli:           Komenti i Librit te Teuhidit – Vellimi – 02
Përktheu:      Azem Bardhoshi
Recensent:    Ilir Haxhiaj
Formati:        6.7 x 9.5
Faqe:            507
Botues:         Essebil
Viti:              Mars, 2010

Studimi i yjeve dhe besimi në ndikimin e tyre (astrologjia)
Studimi i yjeve bëhet për dy qëllime kryesore:
1. për të besuar se ato ndikojnë në ngjarjet që ndodhin në tokë;
2. për orientim në hapësirë dhe në kohë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKomenti i Librit te Teuhidit – Vellimi – 01 – Muhammed el-Uthejmin
Artikulli tjetërKodi i familjes – Muhammed ibn Muhammed Mukhtar Shenkiti