Personaliteti shembullor – Dr. Omer Çelik

Autor:         Dr. Omer Çelik
Titulli:         Personaliteti shembullor
Përktheu:    Dr. Mithat Hoxha
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          534
Botues:       Progresi Botime
Viti:            2010
Vendi:         Shkodër, Shqipëri

“Personaliteti shembullor…”
Ne jemi të ngarkuar t’i ngulisim në mendje këto dy fjalë dhe ta bartim në personalitetin tonë dimensionin e tyre që i përket jetës sonë. Sepse kjo është sinteza e vetisë së shquar e të Dërguarit, e zgjedhur nga Zoti ynë në Fjalën e Tij Eternale.
“Model i bukur” – na thotë Allahu i Lartë. Brenda kësaj sinteze është Zoti ynë, është përfaqësuesi i shquar i Tij dhe jemi ne. Eshtë njeriu! Krijuesi u vë para të gjitha kohëve duke u ofruar për njeriun, modelin që duhet arritur, me të cilin duhet njësuar dhe identifikuar.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakSociologjia e Ibën Haldunit – Dr. Neshet Toku
Artikulli tjetërFeja ime e bukur 1 – Dr. Rexhep Ozdirek