Përse myslimanët kanë mbetur prapa e të tjerët kanë përparuar – Emir Shekib Arslan

Autor:             Emir Shekib Arslan
Titulli:             Përse myslimanët kanë mbetur prapa e të tjerët kanë përparuar
Përktheu:        Muhamed Iljaz Dolaku
R. gjuhësor:    Mr. Mehdi Hyseni
Formati:          A5
Faqe:              97
Botues:           Privat
Viti:                1997
Vendi:             Mitrovicë

“Kjo është për arsye se Allahu nuk ia prishë një populli mirësitë që ia ka dhuruar – përderisa ata të mos i prishin sjelljet e veta.” (El-Enfal: 53).

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakE mira dhe e keqja – Muhammed Muteveli Sharaviu
Artikulli tjetërEmrat dhe Cilësitë e Allahut – Ismail Bardhoshi