E mira dhe e keqja – Muhammed Muteveli Sharaviu

Autor:           Muhammed Muteveli Sharaviu
Titulli:           E mira dhe e keqja
Përktheu:      Muhamed Jusufi
Recensent:    Ajni Sinani
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            73
Botues:         Sh.K. “Zëri ynë”
Viti:              Maj, 2005
Vendi:           Prishtinë

I dashur lexues,
Ky libër u nxor prej vjeljeve tona të njëpasnjëshme prej Hirësisë së tij, imamit dhe akademikut Muhammed Muteveli Sharavi, i cili shkrepi inspirime të reja, të cilat po e shndrisin edhe më shumë rrugën e të udhëzuarve, po i udhëzojnë të hamendurit dhe po e pasurojnë mbarë njerëzimin me dituri dhe njohuri fetare, të cilat i kishte mbuluar pluhuri.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakAgjërimi vullnetar – Dr. Sedat Islami
Artikulli tjetërPërse myslimanët kanë mbetur prapa e të tjerët kanë përparuar – Emir Shekib Arslan