Emrat dhe Cilësitë e Allahut – Ismail Bardhoshi

Autor:       Ismail Bardhoshi
Titulli:       Emrat dhe Cilësitë e Allahut
Formati:    A5
Faqe:        173
Botues:     Xhamia Mbret

Tema e emrave dhe cilësive të Allahut është prej temave më të rëndësishme të Akides. Grupe të ndryshme kanë ndjekur rrugë dhe metoda të ndryshme, prej të cilave janë shfaqur humbje, besime të kota dhe përfytyrime të gabuara. Allahu i Lartësuar i udhëzoi selefët e këtij Umeti, sahabët, tabiinët dhe ata që ecën në gjurmët e tyre, për tek e drejta, gjë të cilën nuk e arritën të tjerët.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPërse myslimanët kanë mbetur prapa e të tjerët kanë përparuar – Emir Shekib Arslan
Artikulli tjetërFurnizimi i mirë – Hakem ibn Adil el-Akili