Parimet e besimit Islam – Azem Bardhoshi

Autor:     Azem Bardhoshi
Titulli:     Parimet e besimit Islam
Formati:  4 x 5.2
Faqe:      42

Broshura që keni në dorë shërben si manual i parimeve të besimit Islam dhe, si e tillë është shumë e përshtatshme për fillestarët. Këtë libërth mund ta
përdorë prindi në familje për tu mësuar fëmijëve parimet e besimit; mund ta përdorë imami i xhamisë për të mësuar xhematin; mësuesi për të mësuar nxënësit etj.
Ky material ribotohet pas rishikimit dhe krahasimit të tij me origjinalin. Në botimin e mëparshëm u vunë re pjesë të shtuara, që nuk gjendeshin tek origjinali, të cilat u lanë ashtu siç ishin. Paraqitja e parimeve të besimit Islam në formë pyetje përgjigje është shumë praktike për mësimin, kuptimin dhe rrënjosjen e tyre.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [370.92 KB]

Artikulli paraprakIslami ndërmjet lindjes dhe perëndimit – Alija Izetbegoviç
Artikulli tjetërAsgjësimi i teorisë së përzierjes mes feve – Bekr Ebu Zejd