Obligimi Ynë Përballë Urdhrave të Allahut – Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr

Autor:         Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr
Titulli:         Obligimi Ynë Përballë Urdhrave të Allahut
Përktheu:    Kastriot Mazreku
Formati:      A5
Faqe:          50
Botues:       Botim privat
Botimi:        I parë (elektronik)
Viti:            Korrik, 2014

Tema e kësaj broshure ngërthen në vete një synim madhështor për të cilin ka nevojë çdo musliman dhe muslimane, e ai është: “Cili është obligimi ynë përballë urdhrave të Allahut”? Cka obligohemi ne në raport me gjërat me të cilat jemi të obliguar në Librin e Zotit tonë dhe në Sunetin e Profetit tonë, pastrimi dhe lavdërimi i Allahut qoftë për të?

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakSilluni butë o pasues të sunetit me pasuesit e sunetit – Abdulmuhsin el-Abad
Artikulli tjetërPrej treguesve të teuhidit – Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr