Ngritja e Islamit – Harun Jahja

Autor:       Harun Jahja
Titulli:       Ngritja e Islamit
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        57
Botues:     Privat
Viti:          Qershor, 2003

Gjatë 20 viteve të fundit, numri i Muslimanëve në botë është rritur vazhdimisht. Statistikat e vitit 1973 tregojnë se popullata Muslimane në botë numëronte 500 milionë; tani, ajo ka arritur në 1.5 miliardë. Sot, çdo i katërti person është Musliman. 1 Ka mundësi që popullata Muslimane do të vazhdojë të rritet dhe Islami do të bëhet feja më e madhe në botë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakZhvillimi i kulturës islame gjatë shekullit XX – Dr. Ramiz Zekaj
Artikulli tjetërRamazani dhe namazi i teravive në dritën e medhhebit hanefi – Dr. Shefik Kurdiq