Islami në trojet iliroshqiptare gjatë shekujve – Nexhat Ibrahimi

Autor:           Nexhat Ibrahimi
Titulli:           Islami në trojet iliroshqiptare gjatë shekujve
Recensent:    Mr. Qemajl Morina
                     Dr. Musa Gashi
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            302
Botues:         Logos-A
Viti:              1999
Vendi:           Shkup

Lexues të nderuar!

Libri që keni para vetes përbëhet prej dy pjesëve: “Islami, evroperëndimi dhe dilemat shqiptare” dhe “Shqyrtime nga kultura dhe historia islame ndër shqiptarët”. Ndonëse tematika e të parës ndryshon nga e dyta, megjithatë, për qëllime praktike, po i botojmë në një tërësi, edhe atë nën emrin “Islami në trojet iliro-shqiptare gjatë shekujve”. Jemi të bindur, lexues të nderuar, se veprimi ynë është i qëlluar dhe në interesin tuaj!

Autori

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [45.87 MB]

Artikulli paraprakIslami dhe muslimanët në trojet shqiptare në ballkanin mesjetar – Nexhat Ibrahimi
Artikulli tjetërIslami si provokim global – Nexhat Ibrahimi