Ndalesa e goditjes së grave – Ahmed el-Emir & Cakora Vivian

Autor:         Ahmed el-Emir & Cakora Vivian
Titulli:         Ndalesa e goditjes së grave
Përktheu:    EIRC & Enis Arifi
Formati:      B6
Faqe:          51
Botues:       IslamHouse
Viti:            2014

Këtë libër e kam shkruar si përgjigje ndaj sulmeve të individëve të cilët i ka mashtruar djalli dhe i ka devijuar na rruga e drejtë. Rrahja e gruas paraqitet në vende të ndryshme. Shohim në shumë internet portale se si njerëzit japin idetë dhe bindjet e tyre pa dituri dhe pa menduar fare. Ndërsa armiqtë e Islamit marrin të gjitha mjetet në dispozicion për të përhapur gënjeshtra të cilat nuk përputhen aspak me të vërtetën.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.07 MB]

Artikulli paraprakShkaqet e konfuzionit rreth përkthimeve të ajeteve të Kuranit – Dr. Suat Yëlldrëm
Artikulli tjetërToleranca në Islam – Dr. Abdurrahman Shiha