Nga morali shembullor i të dashurve të Allahut I – Osman Nuri Topbash

Autor:           Osman Nuri Topbash
Titulli:           Nga morali shembullor i të dashurve të Allahut I
Përktheu:      Ilir Hoxha
Recensent:    Alban Kali
Formati:        6 x 8.3
Faqe:            356
Botues:         Progresi Botime
Viti:              2014
Vendi:           Shkodër

Mbi Atë që na krijoi në cilësinë “njerëzore”, duke na bërë krijesat më fisnike ndër të gjitha krijesat e Tij, edhe pse nuk kemi paguar asnjë çmim për këtë mirësi; Mbi Atë që na udhëzoi në të vërtetën dhe të mirën duke na dërguar libra dhe pejgamberë udhëzues; Mbi Atë që e vazhdon këtë zinxhir udhëzimi shpirtëror, me anë të trashëguesve të pejgamberëve, që janë dijetarët dhe njerëzit e urtë; Mbi Atë që na lumturon ne robërit e Tij të dobët me gëzimin dhe paqen e besimit;

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMuhamedi a.s. mëshirë për botët, Kur’ani mrekulli e përjetshme – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërNjë këshillë 1001 mësime – Osman Nuri Topbash