Mësime të rëndësishme për popullin e thjeshtë – Abdulaziz ibn Baz

Autor:          Abdulaziz ibn Baz
Titulli:          Mësime të rëndësishme për popullin e thjeshtë
Përktheu:     Bledar Aliu
Recensent:   Shuajb Rexha
Formati:       4.9 x 6.9
Faqe:           36
Botues:        Udha e besimtarëve
Viti:             2012
Vendi:          Tiranë, Shqipëri

Këto janë pak fjalë rreth sqarimit të disa çështjeve mbi fenë Islame, të cilat duhet t’i njohë masa e gjerë e popullit. Lus Allahun që ky libërth t’iu bëjë dobi muslimanëve dhe ta pranojë prej meje këtë vepër! Ai me të vërtetë është Bujar me bujari të Pakufishme.
Abdulaziz bin Abdilah bin Baz

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKush fshihet pas trillimit “Komunizëm Islamik” – Abdi Baleta
Artikulli tjetër400 këshilla islame – Ahmed Izzuddin El-Bejanuni