Kush fshihet pas trillimit “Komunizëm Islamik” – Abdi Baleta

Autor:       Abdi Baleta
Titulli:       Kush fshihet pas trillimit “Komunizëm Islamik”
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        30
Botues:     Dielli.net
Data:        2003
Vendi:       Tiranë, Shqipëri

Nga të gjitha trillimet që janë përhapur para pak muajsh në organin e Partisë Demokristiane, “Ora e Shqipërisë” për të bërë fushatë kundër nacionalizmit dhe myslimanizmit në Shqipëri më djallëzori është ai për “feudo-komunizmin shqiptar islamik.”
Mark Bregu më datën 6 prill 2001 ka renditur, pa marifet, një sërë të pavërtetash kundër Islamit e myslimanëve të Shqipërisë dhe mbi të gjitha ka lëshuar disa fallsifikime marroqe për përhapjen dhe përhapësit e komunizmit në Shqipëri për të argumentuar se Shqipëria komunizmin e llojit më të keq në botë e paska patur peshqesh nga myslimanizmi.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [411.42 KB]

Artikulli paraprakHaxhi dhe rregullat e tij – Abedin Musallari
Artikulli tjetërMësime të rëndësishme për popullin e thjeshtë – Abdulaziz ibn Baz