Mësime nga Muaji i Ramazanit – Abdulmuhsin ibn Hamed el-Abad

Autor:         Abdulmuhsin ibn Hamed el-Abad
Titulli:         Mësime nga Muaji i Ramazanit
Përktheu:    Alban Malaj
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          14
Botues:       Selefi.org
Viti:            2010
Vendi:         Mekë

Sikurse Allahu i ka ngritur disa njerëz mbi disa tjerë, ua ka rritur vlerën disa vendeve mbi disa të tjera, po ashtu ua ka rritur vlerën disa periudhave kohore mbi disa tjera, prej të cilave është ngritja e vlerës së muajit të bekuar të Ramazanit, dallimi i tij nga muajt e tjerë, si dhe zgjedhja e tij që të jetë koha kur agjërimi bëhet detyrë për njerëzit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [8.92 MB]

Artikulli paraprakHaxhi, Vlera dhe Dobitë e tij – Abdulmuhsin ibn Hamed el-Abad
Artikulli tjetërMrekullitë e Kuranit (Poezi) – Begzat Rrahmani