Profeti Muhamed dhe rruga e tij – Said Nursi

Autor:       Said Nursi
Titulli:       Profeti Muhamed dhe rruga e tij
Formati:    Letter (8.5 x 11)
Faqe:        42

Tek Said Nursiu, Profeti Muhammed (a.s.) paraqitet me një mënyrë krejt tjetër. Këtu nuk kemi një biografi të mirëfilltë, as hymne lavdëruese me fjalë poetike. Jo, tashmë autori me një aftësi të jashtëzakonshme analizuese dhe përgjithësuese, si një filozof i përsosur e paraqet Profetin tonë të nderuar në pamjen e plotë të së vërtetës islame, e vërtetë që buron nga Drita Hyjnore, nga Kur’ani famëlartë, nga fjala, sjellja dhe vepra e ndritur e Profetit (a.s.).

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPërgjigjet islame – Salih Behmen
Artikulli tjetërNektari i vulosur i Xhennetit – Safijjur-Rrahman el-Mubarekfuri