Mrekullitë e Kuranit (Poezi) – Begzat Rrahmani

Autor:              Begzat Rrahmani
Titulli:              Mrekullitë e Kuranit (Poezi)
Redaktor:         Safet Q. Purellku
Recensentë:     Shaban Aziri
                        Abdurrahman Asllani
Lektore:           Gëzime Baftiri
Formati:           8.5 x 11
Faqe:               62
Botues:            Shtypi “Feniks”
Viti:                 2003
Vendi:              Kërçovë, Maqedoni Veriore

Autori Begzat Rrahmani prezantohet para lexuesit shqiptar me një punim të rëndësishëm të veçantë dhe të një niveli të lartë të artit poetik. Autori duhej përgëzuar për kurajën në ndërmarrjen dhe guximin që mëton të thyej tabunë e krijuar gjatë sundimit monist i cili gati që ia arriti ta shabllonizojë gjuhën e shpirtit. Pra Begzat Rrahmani në këtë libër ofron një krijimtari të re shpirti, me frymë fetare ISLAME, ku haset stili bashkëkohor i të shprehurit të ndjenjave të cilat i ndien autori në tërësinë e tij shpirtërore.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMësime nga Muaji i Ramazanit – Abdulmuhsin ibn Hamed el-Abad
Artikulli tjetërRoli i orientalistëve serbë për justifikimin e gjenocidit ndaj muslimanëve në ballkan – Dr. Norman Cigar