Mesatarja dhe Drejtësia – Salih bin AbdulAziz Alu Shejh

Autor:         Salih bin AbdulAziz Alu Shejh
Titulli:         Mesatarja dhe Drejtësia
Përktheu:    Xhemal Jakupi
Formati:      A5
Faqe:          64
Botues:       Privat

Tema jonë në këtë ligjëratë është “Mesatarja dhe drejtësia, si dhe ndikimi i tyre në jetën e muslimanit”. Kjo është një temë sheriatike, sepse Allahu i Lartësuar e ka cilësuar këtë Ummet si mesatar.
Ai thotë:
“Kështu, Ne ju kemi bërë një popull të mesëm, që të bëheni dëshmitarë përmbi njerëzit dhe që i Dërguari të jetë dëshmitar përmbi ju.” (El Bekare: 143)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [256.93 KB]

Artikulli paraprakParime në kuptimin e sirës – Salih bin AbdulAziz Alu Shejh
Artikulli tjetërMuzika në peshoren e Islamit – Muhammed Nasiruddin el-Albani