Parime në kuptimin e sirës – Salih bin AbdulAziz Alu Shejh

Autor:       Salih bin AbdulAziz Alu Shejh
Titulli:       Parime në kuptimin e sirës
Formati:    A5
Faqe:        46
Botues:     Mburoja.net

Pra, çfarë e mire mund të jetë më e madhe sesa dërgimi i Muhamedit [salallahu alejhi ue selam]? Dhe çfarë e mire mund të jetë më e madhe sesa e mira e Muhamedit ndaj umetit të tij? Edhe sikur ta lironin me pagesë veten e tyre, familjet e tyre dhe pasurinë e tyre, ata ende nuk do të kompensonin për detyrën e Muhamedit [salallahu alejhi ue selam]. A nuk na gjeti ai në shtegun që çon në zjarr dhe na largoi nga ai.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakVakëfi – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërMesatarja dhe Drejtësia – Salih bin AbdulAziz Alu Shejh