Mendimi shkencor dhe barrët e tij – Alparslan Açikgenç

Autor:           Alparslan Açikgenç
Titulli:           Mendimi shkencor dhe barrët e tij
Përktheu:      Xhevat Lloshi
Recensent:    Dr. Musa Musai
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            359
Botues:         Logos-A
Viti:              2004
Vendi:           Shkup

Një prej veprimeve njerëzore më të shquara e më të nderuara gjatë historisë së njeriut ka qenë shkenca, e cila zuri fill me kureshtjen për të ditur në trajtën e një veprimtarie të thjeshtë për të mësuar. Ndonëse pohimi ynë i fillimit këtu nënkupton praninë e shkencës që në zanafillën e historisë sonë mbi tokë, kjo trajtesë do të vëjë në dukje se vetëm një lloj i posaçëm, i veprimtarisë diturore përkufizohet si shkencë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTë huajt (Dramë bashkëkohore siriane) – Ali Ukle Irsan
Artikulli tjetërKushtet e fesë në pak fjalë – Dr. Abdullah et-Tajjar