Mbreti i yjeve 9 – Hale Gyrgyl Xhanat

Autor:       Hale Gyrgyl Xhanat
Titulli:       Mbreti i yjeve 9
Formati:    8.5 x 8.5
Faqe:        18
Botues:     Progresi Botime

Tregime për fëmijë (9)

Mbreti i yjeve

Kishte ardhur vera. Çdo vend ishte zbukuruar me lule. Ardhja e një stine të bukur po i ftonte njerëzit për të qëndruar bashkë me natyrën.
Bujari e kalonte pothuajse gjithë ditën në bahçe dhe në park, sepse shkollat ishin pushim. Atij nuk i pëlqente të qëndronte në shtëpi në kohë të mirë, ecte e shëtiste siç donte dhe kënaqej me atmosferën verore.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKoteci i pulave 3 – Hale Gyrgyl Xhanat
Artikulli tjetërMë fal, mësues 7 – Hale Gyrgyl Xhanat