Haxhi dhe rregullat e tij – Abedin Musallari

Autor:       Abedin Musallari
Titulli:       Haxhi dhe rregullat e tij
Formati:    A5
Faqe:        23
Botues:     Privat

Qabja është vendi, që tërheq të gjitha zemrat e muslimanëve kudo që jetojnë… Fytyrat dhe zemrat e nënshtruara ndaj Allahut drejtohen drejt saj pesë herë në ditë dhe natë. Muslianët vërshojnë për në Qabe, duke ardhur nga vende të ndryshme, për të kryer cermonitë e Haxhit, për të bërë tavaf rreth Qabes, duke qenë zinxhir në këtë adhurim, që ka filluar qysh nga koha kur Ibrahimi e ndërtoi atë. Kështu Qabja është shtëpia e parë e ndëruar për adhurim mbi tokë, por për adhurimin e pastër dhe të sinqertë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprak(Pa)mundësia e përkthimit të Kuranit – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërKush fshihet pas trillimit “Komunizëm Islamik” – Abdi Baleta