Këshillë gruas muslimane – Salih el-Feuzan

Autor:         Salih el-Feuzan
Titulli:         Këshillë gruas muslimane
Përktheu:    Umu Akil
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          25
Botues:       Privat
Vendi:         Mekë

Vëllezerit që kanë marrë përsipër dauetin këtu menduan se kjo ligjëratë duhet të jetë me temë “Këshillë gruas muslimane”. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se i gjithë mësimi do të kufizohet vetëm tek gratë. Më saktë, ai është i përgjithshëm por duke u vënë theksin pak më shumë mbi çeshtje të veçanta për gratë. Gjithashtu, nuk ka dyshim se burri është përgjegjës për gruan e tij ngase Allahu e ka bekuar atë me bashkëshorte që i ka krijuar prej tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.30 MB]

Artikulli paraprak Pyetje përgjigje në çështjet e Imanit dhe Kufrit – Salih el-Feuzan
Artikulli tjetërKuptimi i Devotshmërisë ndaj Allahut dhe Frytet e saj – Salih el-Feuzan