Kuptimi i Devotshmërisë ndaj Allahut dhe Frytet e saj – Salih el-Feuzan

Autor:          Salih el-Feuzan
Titulli:          Kuptimi i Devotshmërisë ndaj Allahut dhe Frytet e saj
Përktheu:     Altin Dallashi
Formati:       8.5 x 11
Faqe:           18
Botues:        Privat
Viti:             2015

Ai urdhëroi për devotshmëri të gjithë njerëzit, individët, i urdhëroi të gjithë krijesat që t’i frikësohen Allahut të Patëmeta e të Lartësuar. Ai njoftoi se devotshmëria është furnizimi më i mirë për jetën tjetër. I Lartësuari ka thënë:“Dhe furnizohuni, se me të vërtetë furnizimi më i mirë është devotshmëria”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [0.96 MB]

Artikulli paraprakKëshillë gruas muslimane – Salih el-Feuzan
Artikulli tjetërVlera e dhjetë ditëve të Dhul-Hixhes – Salih el-Feuzan