Hz. Muhammed Mustafa, krenaria e gjithësisë – Osman Nuri Topbash

Autor:           Osman Nuri Topbash
Titulli:           Hz. Muhammed Mustafa, krenaria e gjithësisë
Përktheu:      Ermal Nurja
Recensent:    Alban Kali, Zija Vukaj
Formati:        4.4 x 7.3
Faqe:            132
Botues:         Progresi Botime
Viti:              2012
Vendi:           Shkodër

Allahu i Lartë e zgjodhi Atë për profet në kohën e krizës më të madhe për njerëzimin. Ai ia dhuroi njerëzimit dritën e gjithësisë si mëshirë për botët në një periudhë, kur bota qe mbytur në errësirë dhe tirani. Ai qe ylli polar që lindi në horizontet madhështore, për të ndriçuar një shoqëri injorante, që ia kishte kaluar edhe hienave për nga egërsia.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakHazreti Muhammed mustafa (Vargu i profetëve) – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërIslami feja e vërtetë – Osman Nuri Topbash