Islami është fe e përsosur – Muhamed Emin Shenkiti

Autor:         Muhamed Emin Shenkiti
Titulli:         Islami është fe e përsosur
Përktheu:    Bledar Aliu
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          23
Botues:       Mburoja.net

Origjina e këtij libërthi është një ligjëratë të cilën e mbajta në xhaminë profetike, sipas kërkesës së mbretit të Marokut. Njëri prej vëllezërve të mi më kërkoi që ta shkruaj për arsye që të botohet e të shpërndahet. Unë iu përgjigja me kënaqësi kërkesës së tij, duke shpresuar prej Allahut që të ketë dobi prej tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakFurnizimi i mirë – Hakem ibn Adil el-Akili
Artikulli tjetërKarta e të drejtave të gruas dhe detyrat e saj – Ibrahim en-Nasir