Karta e të drejtave të gruas dhe detyrat e saj – Ibrahim en-Nasir

Autor:         Ibrahim en-Nasir
Titulli:         Karta e të drejtave të gruas dhe detyrat e saj
Përktheu:    Bledar Haxhiu
Formati:      A5
Faqe:          50
Botues:       IslamHouse
Viti:            2010 

Ky dokument është përgatitur për të sqaruar qëndrimin e sheriatit (legjislacionit) islam rreth çështjes më të përfolur në mesin e muslimanëve; çështjes së gruas, prej së cilës është sprovuar qytetërimi perëndimor, vesa e së cilës ka prekur disa shoqëri islame dhe logjikën e disa prej bijve të saj.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakIslami është fe e përsosur – Muhamed Emin Shenkiti
Artikulli tjetërKopshti i të mençurve – Muhammed ibn Hiban el-Busti