Islami dhe ideologjia – Arbër Berisha

Autor:             Arbër Berisha
Titulli:             Islami dhe ideologjia
Recensentë:    Mexhit Yvejsi
                      Tomor Kastrati
Formati:          A5
Faqe:              190
Tirazhi:           500 copë
Botues:           Botim Privat
Viti:                2012
Vendi:             Prishtinë

I nderuar lexues, kur morra nismën të shkruaj këtë libër ishte një udhëtim që më shtyri të mendoj dhe ta hedhë në letër këtë ide. Udhëtimi im filloi nga Prishtina, pra Kosova, duke kaluar nga veriu në Durrës, Shqipëri. Pas ndaljen së autobusit dhe një pushimi gjysmë ore, u nisëm në drejtim të anijes “Adria”, pasi u mbush anija me cisterna dhe plot makina biznesi me naftë dhe benzinë, por dhe pasagjerë që ktheheshin disa në Itali e disa në Francë, e disa në Zvicër me autobusë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.04 MB]

Artikulli paraprakPoezia e Divanit – Antologji e poezise klasike turke
Artikulli tjetërKur’ani për disa dukuri negative të njeriut – Ataullah Aliu