A ishte Jezusi i krishterë apo musliman – Abo Kareem El-Marakshy

Autor:         Abo Kareem El-Marakshy
Titulli:         A ishte Jezusi i krishterë apo musliman
Përktheu:    Vullnet Mehmeti
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          43
Botues:       Islamic-invitation.com

Duhet të pyesësh veten pyetjen në vijim:
1- A jam unë ndjekës i vërtetë i Jezu Krishtit?
2- A jam duke e kërkuar me seriozitet të vërtetën apo vallë mos
jam armiku i të vërtetës?
3- A ishte Jezu Krishti i krishterë apo mysliman?
Ky libër është për të gjithë krishterët të cilët e kërkojnë të vërtetën me sinqeritet dhe ndershmëri.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPse Agjërojmë – Abdurrahman Muhjiddin
Artikulli tjetërShpjegim i Anuluesve të Islamit – Ahmed ibn Jahja en-Nexhmij