Gjykimi me atë që nuk e ka zbritur Allahu – Dr. Abdurrahman Mahmud

Autor:       Dr. Abdurrahman Mahmud
Titulli:       Gjykimi me atë që nuk e ka zbritur Allahu
Formati:    B5
Faqe:        267
Botues:     Privat

Fitnet (sprovat) janë shtuar, duke marrë përmasa të mëdha. Prej asaj që është shpikur në këtë umet kohëve të fundit është: Gjykimi me atë që nuk e ka zbritur Allahu dhe gjykimi me ligje të tjera pos ligjit të Tij. Madje gjykimi me atë që nuk e ka zbritur Allahu është bërë cilësi e shumë prej shteteve të muslimanëve dhe bazë prej bazave të kushtetutave të tyre.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakShpjegimi i anuluesve të Islamit – Abdulaziz er-Raxhihi
Artikulli tjetërJeta dhe vdekja – Muhammed el-Muteveli Sharaviu