Fotografia e gjyshit 8 – Hale Gyrgyl Xhanat

Autor:       Hale Gyrgyl Xhanat
Titulli:       Fotografia e gjyshit 8
Formati:    8.5 x 8.5
Faqe:        18
Botues:     Progresi Botime

Tregime për fëmijë (8)

Fotografia e gjyshit

Bujari ishte në shtëpi. Për shkak se u mërzit, po ecte kot nëpër korridor. Nëna nuk i jepte leje për të dalë jashtë, ngaqë koha ishte e ftohtë dhe me shi. Ajo i tha se ishte më mirë ta kalonte kohën duke bërë mësimet dhe duke pikturuar. Bujari nuk dëshironte të mësonte e as të pikturonte. Mori topin dhe filloi të luante… Luante në kuzhinë pa ua vënë veshin qortimeve të nënës.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDëshira për të lexuar 6 – Hale Gyrgyl Xhanat
Artikulli tjetërKaikja prej dërrase 5 – Hale Gyrgyl Xhanat