Forma e namazit të të dërguarit – Muhammed Nasiruddin Albani

Autor:         Muhammed Nasiruddin Albani
Titulli:         Forma e namazit të të dërguarit
Përktheu:    Mburoja.net
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          153
Botues:       Nun

“Dhe ne ta zbritëm ty shpalljen, që ti t’ua komentosh njerëzve se çka u është zbritur atyre”, dhe i cili plotësisht e përmbushi këtë detyrë. Namazi ka qenë një ndër gjërat më të rëndësishme të cilën ai ua shpjegoi njerëzve, gojarisht dhe praktikisht, madje edhe duke u falur në minber njëherë, duke qëndruar në këmbë, duke bërë ruku dhe duke bërë sexhde dhe pastaj duke u thënë:
“Unë e bëra këtë që ju të më përcillni mua dhe ta mësoni namazin tim”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMadhështia e Islamit – Muhammed Muteveli Sharaviu
Artikulli tjetërIslami dhe politika në Ballkanin Perëndimor – QMBN