Forma e namazit – Abdulaziz ibn Baz

Autor:         Abdulaziz ibn Baz
Titulli:         Forma e namazit
Përktheu:    Lulëzim Përçuku
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          31
Botues:       Botues Privat

Pyetja: “Unë jam një vajzë myslimane e kapur për feje; bëj punë të mira dhe largohem nga të këqijat. Mirëpo, megjithëkëtë, unë nuk e fali namazin për shkak të mëdyshjeve. Kjo sepse njerëzit në Irak janë të ndarë në dy grupe: njëri grup thirren shia, kurse tjetri sunne dhe namazi i secilit prej tyre ndryshon nga tjetri, ndërkohë që të dy grupet pretendojnë se namazi i tyre është më i sakti. Edhe nëse falem sipas shiave apo sunnive, prapëseprapë vesveset nuk më ndahen. Për këtë arsye, shpresoj të më tregoni për namazin, prej abdesit e deri në dhënien e selamit!?”

Përgjigja: …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakFetva rreth gjidhënies – Abdulaziz ibn Baz
Artikulli tjetërKëshillë e përgjithshme rreth disa prej gjynaheve të mëdha – Abdulaziz ibn Baz