Fetva rreth gjidhënies – Abdulaziz ibn Baz

Autor:         Abdulaziz ibn Baz
Titulli:         Fetva rreth gjidhënies
Përktheu:    Umu Akil
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          20
Botues:       Selefi.org

Pyetje 1: Pyetësi me inicialet H. M. nga Mekka thotë: Sa i përket gjidhënies, sa është sasia e qumështit për një pirje? Dhe nëse fëmija e lëshon vetë gjirin, a konsiderohet një pirje? Si bëhet vlerësimi për pesë pirje? Më jepni udhëzime, Allahu ua shpërbleftë me të mira!

Përgjigja: …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDisa prej formave të padrejtësisë që i bëhen Gruas – Abdulaziz Alu Shejh
Artikulli tjetërForma e namazit – Abdulaziz ibn Baz