Disa prej formave të padrejtësisë që i bëhen Gruas – Abdulaziz Alu Shejh

Autor:         Abdulaziz Alu Shejh
Titulli:         Disa prej formave të padrejtësisë që i bëhen Gruas
Përktheu:    Umu Akil
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          19
Botues:       Selefi.org

Prej rëndësisë që i është kushtuar qëndrueshmërisë së jetës bashkëshortore, është se Allahu i ka sqaruar të drejtat dhe obligimet e secilit prej bashkëshortëve kundrejt tjetrit dhe i ka urdhëruar të dy që t‟i ruajnë këto të drejta.
“Gratë kanë aq të drejta sa kanë edhe detyra, sipas arsyes së shëndoshë.” (Bekare, 228)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [911.40 KB]

Artikulli paraprakAteizmi – studim kritik – Salih es-Sindi
Artikulli tjetërFetva rreth gjidhënies – Abdulaziz ibn Baz