Agjërimi vullnetar – Dr. Sedat Islami

Autor:           Dr. Sedat Islami
Titulli:           Agjërimi vullnetar
Recensent:    Mr. Driton Lekaj
Formati:        B5
Faqe:            49
Botues:         IslamHouse
Viti:              2010

Rëndësinë e veprave vullnetare nuk mund ta mohojë askush. Ato, në radhë të parë, janë një shprehje e dashurisë dhe falënderimit të njeriut për Allahun, në njërën anë, dhe gatishmërisë për të sakrifikuar për arritjen e kënaqësisë së Allahut dhe shpëtimit nga Xhehnemi, në anën tjetër.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprak101 tregime për të arritur kulminacionin e mirësisë – Muhammed Emin Xhundi
Artikulli tjetërE mira dhe e keqja – Muhammed Muteveli Sharaviu