Dukuria e ekstremizmit – Dr. Hajredin Hoxha

Autor:                Dr. Hajredin Hoxha
Titulli:                Dukuria e ekstremizmit
Përktheu:           Dr. Sedat Islami
Recensent:         Dr. Hajredin Hoxha
Re. gjuhësore:    Dr. Sedat Islami
Formati:             8.5 x 11
Faqe:                 44
Botues:              Furkan ISM
Vendi:                Shkup, Maqedonia Veriore

Sot, ymeti islam sa vuan nga armiqtë e jashtëm, të cilët i janë vërsulur për t’ia thithur gjakun, për t’i grabitur pasurinë, për të shkaktuar dyshime në besim e fe, duke u ndihmuar edhe nga globalizmi dhe shekullarizmi, dhe kjo nëpërmjet mjeteve të informimit, të shkruara apo elektronike qofshin, me pretekst të përhapjes së të “mirës“, kulturës, civilizimit, globalizmit dhe demokracisë, – ai po aq, në mos më shumë, vuan edhe nga plasaritjet e brendshme të strukturës së tij. …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakÇështjet fetare, shoqërore, politike bashkëkohore në peshoren e Kuranit – Dr. Hajredin Hoxha
Artikulli tjetërEdukata e mësuesit dhe studiuesit të Kuranit – Dr. Hajredin Hoxha