Dituria – Ebu Hamid el Gazali

Autor:         Ebu Hamid el Gazali
Titulli:         Dituria
Përktheu:    Is-hak Shala
                   Abdullah B. Ferizi
Lektor:        Artan Sadiku
Formati:      A5
Faqe:          297
Viti:            2017
Vendi:         Prishtinë

Në të vertetë, ajo që më shtyu të zgjidh nyjën e heshtjes prej gjuhës dhe të vendos në qafë gjerdanin e të folurit, është të qortoj pëlqimin tënd për paditurinë, dhe këmbënguljen tënde në përkrahje të së pavërtetës duke refuzuar ta kuptosh të vërtetën e qartë, ku Resulallahu s.a.v.s., thotë: “Në ditën e kiametit vuajtjen më të rëndë do ta shijojnë dijetarët që nuk kanë përfituar (për ahiretin e tyre) prej diturisë së Allahut Teala.”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakNamazin e Natës apo Namazin e Taravisë – Muhammed Nasiruddin el-Albani
Artikulli tjetërEdukata e të ushqyerit – Ebu Hamid el Gazali