Namazin e Natës apo Namazin e Taravisë – Muhammed Nasiruddin el-Albani

Autor:         Muhammed Nasiruddin el-Albani
Titulli:         Namazin e Natës apo Namazin e Taravisë
Përktheu:    Besim Gjelaj
Formati:      A5
Faqe:          42
Botues:       Indeksi Islam
Vendi:         Aman, Jordani

Ky është botimi i dytë i librit tim “Namazi i natës në Ramazan” që e paraqes para lexuesit të ndëruar, i përshtatshëm për afrimin e muajit të begatshëm – Ramazanit, pasi që ekzemplarët e botimit të parë janë përfunduar, dhe kërkesat për të janë shtuar.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

 

Artikulli paraprakMuzika në peshoren e Islamit – Muhammed Nasiruddin el-Albani
Artikulli tjetërDituria – Ebu Hamid el Gazali