Fijet e shpirtit – Dr. Milazim Krasniqi

Autor:         Dr. Milazim Krasniqi
Titulli:         Fijet e shpirtit
Redaktor:    Husamedin Abazi
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          115
Botues:       Logos-A
Viti:            2007
Vendi:         Shkup, Maqedoni Veriore

Orët e mbrëmjes ishin për Besnikun orë të gumëzhitjeve të radiovalëve, të përzierjes së frekueneave, të ndërrimit të tyre orë e çast. Kërkimi i një radiostacioni shoqërohej me hungurimën e dhjetëra radiostacioneve të tjera, me ulërima që ia kujtonin ulërimat e bishave në kafazet e hekurta të kopshtit zoologjik. Ishte një egërsim i përhershëm i radiovalëve, i cili i ngjallte ankth. Duke e ngritur perin e kuq të radiotranzistorit, veshi i zinte fragmente flalësh ne gjuhë të ndryshme, emra qytetesh, emra shtetesh, mbiemra politikanësh, emërtime të institucioneve financiare e politike. Bëhej një përzierje gjuhësh, perzierje emrash, një përmbysje fatale e rendit të gjërave. …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [13.44 MB]

Artikulli paraprakDhuna dhe qytetërimi perëndimor – Dr. Milazim Krasniqi
Artikulli tjetërE drejta Islame (Fikh 1) – Qendra e Studimeve Shkencore Islamike