Detyrat e muajit të ramazanit – Hafidh ibn Rexheb Hanbeliu

Autor:         Hafidh ibn Rexheb el-Hanbelij
Titulli:         Detyrat e muajit të ramazanit
Përktheu:    Blerim Krasniqi
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          28

Allahu i Madhërishëm thotë: “Përveç agjërimit, i cili është për Mua dhe Unë e shpërblej për të; sepse vërtet ai ka braktisur për Mua kënaqësitë (marrëdhëniet me gruan), ushqimin edhe pijen. Për agjëruesin ka dy çaste të gëzueshme: kur ha iftarin dhe kur të takojë Zotin e vet. Për Allahun aroma e gojës së agjëruesit është më e këndshme se ajo e miskut”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakCilësitë e gruas së mirë – Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr
Artikulli tjetërFihku 1 (Jurisprudenca Islame) – Flamur Sofiu