Dëshiroj të jem ai që nuk duhet të jem – Dr. Musli Vërbani

Autor:          Dr. Musli Vërbani
Titulli:          Dëshiroj të jem ai që nuk duhet të jem
Korrektor:    Burim Bunjaku
Formati:       A5
Faqe:           54
Botues:        Privat
Viti:             2007
Vendi:          Prishtinë

Nuk ka dyshim se njeri dëshiron diçka edhe pse atë që e dëshiron është në dëm të tij; një pjesë e shoqërisë shkon në një drejtim, i cili nuk është i dobishëm për ta, një shoqëri në një kohë të caktuar pranon dhe vepron diçka, që më vonë e sheh se atë që e
ka pranuar nuk ka qenë e drejtë, para si individi një pjesë e shoqërisë, por edhe shoqëria ndonjëherë, për shkak të rrethanave të ndryshme dëshiron diçka, por ajo dëshirë nuk është zgjedhje e problemit, por ndërlikim edhe më i madh i problemit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKushtet, shtyllat dhe obligimet e namazit – Abdulmuhsin Ibn Hamed el-Abadi
Artikulli tjetërMesxhidi Aksa – Dr. Musli Vërbani