Bamirësia (20) – Dr. Musli Vërbani

Autor:           Dr. Musli Vërbani
Titulli:           Bamirësia (20)
Seria:           Planprogrami i muslimanit të vogël
Recensent:    Burim Bunjaku
Formati:        B5
Faqe:            21
Botues:         Autori
Viti:              2011
Vendi:           Kaçanik

Islami kërkon prej njeriut të gjitha cilësitë e mira morale. Mirësi do të thotë që kur të veprosh një punë ta bësh si është më së miri. Po ashtu mirësi do të thotë çdo rregull e pëlqyer logjikisht, çdo vepër që e bën njeriun të lumtur fizikisht dhe shpirtërisht. Morali i bamirësisë është bazë e besimit dhe plotësimit të tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [361.34 KB]

Artikulli paraprakFalënderimi (19) – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërMëshira (21) – Dr. Musli Vërbani