Ateizmi – studim kritik – Salih es-Sindi

Autor:             Salih es-Sindi
Titulli:             Ateizmi nje studim kritik
Përktheu:        Ervis Bilali
                       Edmond Ajdini
Recensent:      Shuajb Rexha
R. gjuhësor:    Entela Hidri
Formati:          5.5 x 7.8
Faqe:              80
Botues:           Udha e besimtarëve
Viti:                2015
Vendi:             Tiranë, Shqipëri

Kjo është një broshurë origjina e së cilës ishte një leksion që e mbajti shejkhu ynë i nderuar, dr. Salih ibn Abdulaziz Sindi, në Universitetin Islamik (të Medines) më datë: 12/03/2012.
Unë isha prezent në atë leksion dhe kisha dëshirë prej asaj kohe që ta botoja, por më pengoi diçka. E ja tani mu dha rasti dhe iu përkushtova botimit të saj, duke e krahasuar tekstin me origjinalin e saj në audio. Përmenda ajetet kuranore me referencat e sureve përkatëse, cilësova librat nga ku janë marrë hadithet e përmendura në të dhe përmirësova shprehjet që kishin nevojë për përmirësim për shkak të trajtës së ligjërimit, në mënyrë që t’i përshtaten gjuhës së shkruar. Pastaj ja parashtrova autorit – Allahu i dhëntë sukses – dhe ai e rishikoi edhe një herë librin.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [519.98 KB]

Artikulli paraprakRezultati i diturisë është vepra – Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr
Artikulli tjetërDisa prej formave të padrejtësisë që i bëhen Gruas – Abdulaziz Alu Shejh